Osocze bogatopłytkowe PRP PROLO 30® w naturalny sposób pobudza skórę do odbudowy. Kapsuła PRP PROLO 30® została zaprojektowana do uzyskania i koncentracji wysoko skoncentrowanego osocza bogatopłytkowego (PRP) wykorzystywanego dla przyśpieszenia procesów regeneracyjnych w medycynie estetycznej.
Osocze bogatopłytkowe PRP PROLO 30® w naturalny sposób pobudza skórę do odbudowy. Kapsuła PRP PROLO 30® została zaprojektowana do uzyskania i koncentracji wysoko skoncentrowanego osocza bogatopłytkowego (PRP) wykorzystywanego dla przyśpieszenia procesów regeneracyjnych w medycynie estetycznej. PRP PROLO 30® zawiera 10 krotnie wyższe stężenie substancji zwanych czynnikami wzrostu (GF), które do tej pory było nieosiągalne przy wykorzystaniu tradycyjnej formy zabiegu z osoczem bogatopłytkowym. Czynniki wzrostu przyspieszają wzrost komórek w organizmie, po uwolnieniu z płytek krwi, stymulują proliferację fibroblastów oraz tworzenie nowych naczyń włosowatych. Następstwem ich działania jest produkcja nowego kolagenu. Osocze bogatopłytkowe PRP PROLO 30® możemy podawać w formie iniekcji podskórnej, mezoterapii lub w postaci maski (np. po zabiegu laserem frakcyjnym).
Warunkiem skutecznego zabiegu z użyciem osocza jest uzyskanie w procesie wirowania krwi dużej liczby płytek krwi, co stanowi gwarancję dużego stężenia czynników wzrostu odpowiedzialnych za stymulację wytwarzania kolagenu i procesy odbudowy w skórze. Większą liczbę płytek krwi można uzyskać przygotowując preparat z większej objętości krwi. W dotychczas stosowanych zestawach objętość probówek wynosi jedynie 8-10 ml, natomiast zastosowanie kapsuły PROLO 30 pozwala na przygotowanie osocza z aż 30 ml krwi. Dzięki tak dużej objętości krwi uzyskuje się prawdziwe osocze bogatopłytkowe. Ponadto, kapsuła koncertująca PROLO 30 ma specjalną konstrukcję, która pozwala na podział osocza na frakcję bogato- i ubogopłytkową, czego nie można uzyskać w dotychczas stosowanych zwykłych probówkach.
Dodatkową zaletą jest duża średnica kapsuły sprawiająca, że proces wirowania jest delikatniejszy, dzięki czemu płytki ulegają mniejszemu uszkodzeniu mechanicznemu.
W celu potwierdzenia działania i skuteczności kapsuły PROLO 30 przeprowadzono badanie oceny mikroskopowej próbek osocza w porównaniu do krwi obwodowej. W osoczu PROLO 30 widoczne są płytki krwi o bardzo dobrej jakości i bardzo dużej liczbie. Przeprowadzona ocena mikroskopowa pozwala na potwierdzenie skuteczności działania kapsuły. Kapsuła PROLO 30 jest długo oczekiwaną innowacją na polskim rynku medycyny estetycznej. Duża liczba płytek krwi w koncentracie gwarantuje duże stężenie czynników wzrostu, co zapewnia lepszy efekt zabiegu
Osocze bogatopłytkowe (PRP), to zabieg przeznaczony dla osób ceniących produkty pochodzenia naturalnego, a także cierpiących na różnego rodzaju alergie.
PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi. Aktywne płytki krwi zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.
Podanie czynników wzrostu w leczoną okolicę przyspiesza regenerację tkanek, zmniejsza opuchliznę oraz skraca okres rekonwalescencji. Efekty zabiegu zazwyczaj nie są widoczne od razu: w zależności od wielu czynników, m.in. typu schorzenia i jego lokalizacji, zaczynają być odczuwalne po kilku dniach do trzech tygodni od zabiegu.
Wskazania:
Zastosowanie czynników wzrostu w leczeniu schorzeń ortopedycznych nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony pacjenta, a sam zabieg jest stosunkowo prosty. W trakcie jego przeprowadzania nie ma konieczności przecinania skóry, co zmniejsza inwazyjność procedury. Zabieg ma przebieg trzyetapowy i przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych. W pierwszej fazie do specjalnej strzykawki pobierana jest krew żylna pacjenta (zwykle kilkadziesiąt mililitrów), która następnie – w drugim etapie procesu – zostaje odwirowana, co umożliwia uzyskanie tzw. osocza bogatopłytkowego, zawierającego znacznie wyższe stężenie czynników wzrostu, niż w krwi pełnej pacjenta. W trzecim etapie uzyskany preparat podawany jest do miejsc, w których występują zmiany chorobowe w obrębie mięśni, więzadeł lub ścięgien. Podanie czynników wzrostu odbywa się na drodze iniekcji pod kontrolą ultrasonograficzną. Jeden zabieg trwa zazwyczaj około pół godziny, a o liczbie zabiegów, składających się na terapię danej zmiany, decyduje prowadzący leczenie lekarz specjalista. Czynniki wzrostu mogą być też podawane śródoperacyjnie, m.in. podczas rekonstrukcji więzadłowych.